PSG vazhdon me të njëjtin interesim për Paqueta, Milan nuk e ulë çmimin

15:33 | 23 Janar 2020

PSG nuk është duke u dorëzuar për transferimin e mesfushorit të AC Milanit, Lucas Paqueta, por klubi kërkon shumë para.

Paqueta ka humbur pozitë në skuadër dhe kërkon largimin, mirëpo “Roosnerët” nuk do ta shesin nëse nuk paguhet një vlerë e madhe e parave.

Sipas Calciomercato, Milan i ka zbuluar PSG-së se duhet të paguajë 35 milionë euro për brazilianin, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, “Parisienët” nuk janë të gatshëm të paguajnë të paguajnë më shumë se 30 milionë euro.

Thuhet se nëse ndodh ky transferim, Milan me ato para do provojë të transferojë Dani Olmo nga Dinamo Zagreb./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale