Google ADS

Portugalia publikon listën me 26 lojtarë, ja kë ka ftuar për EURO 2024

16:04 | 21 Maj 2024
.

Trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Gjermani nga 14 qershori deri më 14 korrik.

Lojtarët do të grumbullohen në Portugali përpara nisjes së EURO 2024, ndërsa do të zhvillojnë tre ndeshje miqësore si fazë parapërgatitore kundër Finlandës më 4 qershor, Kroacisë më 8 qershori dhe kundër Republikës së Irlandës më 11 qershor.

Lista e lojtarëve të ftuar nga Portugalia:Portierë- Diogo Costa (Porto), Jose Sa (Wolverhampton) dhe Rui Patricio (Roma).

 

Shpërndaje në rrjete sociale