Google ADS

Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serb para ndeshjes

17:49 | 16 Qershor 2024
D.H

Anglia dhe Serbia luajnë sonte ndeshjen e grupit C në Euro 2024.

Ndeshja fillon nga ora 21:00, shkruan Arbresh.info.

Para fillimit të ndeshjes në rrugët e qytetit të Gelsenkirchen kanë filluar përplasjet e para mes tifozëve para kësaj ndeshje.

Bëhet e ditur se kjo përleshje ka ndodhur me tifozëve anglezë dhe atyre serb.

Në disa foto dhe video që po qarkullojnë në rrjetin X, shihet se përleshja ka ndodhur në një kafiteri të këtij qyteti ku po qëndronin tifozëve serb.

Nuk ka munguar ndërhyrja e forcave policore të Gjermanisë.

Teksa një tifoz është parë i gjakosur.

Kjo ndeshje është paraparë të jetë me rrezikshmëri të lartë nga UEFA dhe janë vendosur shumë forca shteë policore dhe është ndaluar të shitet alkooli me shumicë./Arbresh.info/