Përleshje masive në basketboll mes femrave (video)

11:39 | 11 Mars 2015

Kjo ndeshje e basketbollit po ecte mirë, deri në momentin kur ndodhi një përleshje masive.

“Southern Jaguars” po udhëhiqnin 51-49 ndaj “Texas Southern Tigers” me 12 minuta të mbetura në ndeshjen e kolegjeve amerikane.

Në atë moment, një lojtare e “Jaguars” ndërhyn ndaj një rivale të “Tigers”, transmeton koha.net.

Ajo u zgjua në këmbë e zemëruar dhe pastaj grushtet kërcyen gjithandej.

Ndeshja u ndërpre kurse u suspenduan 15 lojtare nga të dyja skuadrat./koha

 

https://www.youtube.com/watch?v=k0vlg1oqxio

Shpërndaje në rrjete sociale