Google ADS

Pellegrini krahason Jack Wilsheren me legjendën italiane Andrea Pirlo

13:04 | 24 Gusht 2018

Menaxheri i West Hamit, Manuel Pellegrini e krahason Jack Wilsheren me legjendën italiane Andrea Pirlo.

Mesfushori me përvojë, Wilshere, do të kthehet në klubin e tij të fëmijërisë, Arsenal, në ndeshjen e së shtunës në Ligën Premier pas largimit nga Topçinjtë si një transferim i lirë këtë verë.

Wilshere ishte gjithmonë shumë i vlerësuar në stadiumin Emirates, megjithatë, lëndimet shkatërruan shanset e tij për ndeshje dhe formë të qëndrueshme me Arsenalin dhe Anglinë.

Por Pellegrini, i cili tani sa nën urdhrat e tij anglezin te West Ham, ka folur fjalë të mira për të.

Trajneri i njohur e ka krahasuar 26-vjeçarin me ish-lojtarin e madh italian të Milanin dhe Juventusit, Pirlon.

“Shumë prej jush mund ta kujtoni Juventusin rreth katër apo pesë vjet më parë, ata luajtën me një mesfushor mbrapa. Ishte Pirlo”, ka thënë fillimisht Pellegrini.

“Dhe Pirlo është njëlloj si Jack”.

“Ai ka të njëjtat karakteristika si Jack”, përfundoi ish-trajneri i Real Madridi dhe Man Cityt. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale