Google ADS

Njeriu i kazinos Messi: në fushë kam instikt të kumarxhiut

17:50 | 11 Mars 2015

Argjentinasi, fituesi i katër fishtë i Topit të Artë,  beson se është instikti prej kumarxhiut, që e bën atë lojtar të mrekullueshëm për Barcelonën.

Messi është fotografuar, duke lënë kazinotë, dy herë muajin e kaluar, me ish bashkëlojtarin Ces Fabregas.

FAMEFLYNET - Exclusive: Lionel Messi And Cesc Fabregas Double Date Night Out In London With Their Girlfriends

“Ka njerëz që thonë se mënyra e lojës sime është e lindur”, është shprehur Messi, “Nuk e di nëse duhet të jetë kjo, por e di që është e vërtetë që kam instiktin për poker”, ka vazhduar ai.

“Në fushë gjithnjë jam duke shikuar  për të bërë lëvizjen e duhur dhe të marrë vendimin e duhur, ndërkohë duke provuar  që të mos bëjë atë që kundërshtari pret ta bëjë”.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale