Google ADS

Niang: Dua ta fitoj Topin e Artë

12:58 | 5 Mars 2015

Sulmuesi, i cili është i huazuar nga Milano tek Genoa, ka deklaruar se ëndërron që një ditë të jetë fitues i Topit të Artë dhe se tek Milano nuk ka pasur fat.

Sulmuesi i Milanos, M’Baye Niang ndoshta nuk besohet se do ta fitoj Topin e Artë në një të ardhme të afërt, por kjo nuk e pengon atë që të ëndërroj se një ditë do ta fitojë këtë trofe.

20 vjeçari ka pasur 8 paraqitje për Milanon sezonin e kaluar dhe nuk ka arritur të shënoj as edhe një gol të vetëm, dhe trajneri Filippo Inzaghi e ka dërguar si huazim tek Genoa në fillim të këtij sezoni, ku ka shënuar dy gola nga pesë paraqitje.

“Tek Milano nuk kam pasur fat,” deklaroi Niang për Gazzetta dello Sport.

“Do të punoj fortë që të bëhem një kampion. Është ëndrra ime që ta fitoj Topin e artë. Do të bëj gjithçka që është e mundur që ta arrij këtë.”

Shpërndaje në rrjete sociale