New Castle shpreh interesim për Timo Werner

10:30 | 13 Tetor 2021

Sheikët e NewCastle kanë filluar negociatat me emra të mëdha të futbollit për të transferuar lojtarë gjatë afatit kalimtar dimëror në muajin janar.

“Bild” ka raportuar se gjermani, Timo Werner është në radarin e klubit anglez.

Gazetari Christian Falk, agjenti i Ëerner ka qenë në negociata të vazhdueshme me Fabian Shcar te Newcastle dhe janë në kontakte të vazhdueshme.

Werner i cili  nuk është duke treguar një formë të mirë tek Chelsea në ndeshjet e fundit  nuk ka qenë pjesë e formacionit startues, pasiqë tashmë është transferuar Romelu Lukau i cili ka nxënë vendin e tij.

Ndërsa me kombëtaren e Gjermanisë shihet me një formë shumë të mirë duke shënuar gola dhe duke krijuar asistime./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara