Google ADS

Ndeshja Burnley – Tottenham mund të shtyhet për shkak të kushteve atmosferike

13:50 | 28 Nëntor 2021

Stadium i Burnley, “Turf Moor” në Angli është kapluar nga reshjet e mëdha të borës në prag të ndeshjes kundër Tottenhamit që zhvillohet nga ora 15:00.

Kushtet atmosferike që janë duke mbizotëruar në këtë pjesë, kanë bërë që kjo ndeshje të jetë në dyshim nëse do të zhvillohet.

Stafi po përpiqet që fusha të jetë e gatshme për këtë ndeshje, edhe pse ka reshje të dendura të borës.

Trajneri i Burnley, Sean Dyche nga ana tjetër ka dalë për të biseduar me zyrtarët e ndeshjes në lidhje me kushtet e lojës dhe nëse ndeshja do të zhvillohet apo jo./Arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale