Miranda ‘tradhton’ Interin

15:10 | 17 Janar 2019

Mbrojtësi i Interit, Miranda, raportohet të jetë zgjedhja e parë e Romës për problemet e shumta në mbrojtje.

‘Giallorosët’ në prag të fillimit të pjesës së dytë të sezonit janë duke u ballafaquar me disa probleme në fazën e mbrojtjes.

Sipas ‘Corriere dello Sport’, Roma janë në pritje për të parë nëse Juan Jesus do t’i nënshtrohet një operimi pas lëndimit të pësuar.

Nëse po, gazeta bën të ditur se Roma do të lëvizë për transferimin e Miranda, i cili është i pakënaqur me Inter pas humbjes së vendit të titullarit.

Pavarësisht se Inter nuk janë të interesuar të heqin dorë nga braziliani, një huazim gjashtë mujorë në drejtim të ‘Olimpico’ nuk është i përjashtuar.

34 vjeçari Miranda te Inter është që nga viti 2015, dhe deri më tani ka veshur 102 herë fanellën zikaltër.

Shpërndaje në rrjete sociale