Milot Rashica, më i vlerësuari në fitoren e Werderit

22:50 | 26 Shkurt 2021

Ylli kosovar, Milot Rashica bëri një paraqitje të shkëlqyeshme në fitoren e Werder Bremenit ndaj Eintracht Frankfurtit 2:1.

Rashica dhuroi një asist në golin e barazimit dhe pati impakt të jashtëzakonshëm në këtë fitore.

Ai luajti për 86 minuta, kurse nga WhoScored u vlerësua me notën më të lartë nga të gjith, 8.2.

Me notë të njëjtë u vlerësua edhe autori i golit të fitores, Sargent.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara