Google ADS

Milan 0-1 Napoli, nota e Elseid Hysajt dhe lojtarëve të tjerë

23:09 | 14 Mars 2021

Milani ka humbur në shtëpi në kuadër të javës së 27-të në Serie A ndaj Napolit me rezultat 1-0.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Matteo Politano, duke u shkaktuar mjaftë probleme Rossonerëve në luftë për titull.

Napoli ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.08, me Milanin që u vlerësua 6.80.

Davide Ospina ishte më i miri i këtij takimi, duke u notuar me 8.2.

Elseid Hysaj pati një paraqitje fantastike, duke u notuar me 7.7.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Rafael Leao me vlerësimin 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Shpërndaje në rrjete sociale