Messi merr një para-asistim të shkëlqyer për Argjentinën pas një driblimi qesharak

12:27 | 11 Tetor 2021

Nëse nuk e keni parë kurrë futbollin më parë dhe po kërkoni dëshmi të një prej lojtarëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave, ju duhet vetëm të shikoni se si afrohen mbrojtësit përballë Lionel Messit.

Ky ishte sigurisht rasti në fitoren 3-0 të Argjentinës ndaj Uruguajit, e cila i bën ata një hap të madh përpara për të luajtur në Katar 2022-për shkak se do të jetë Kupa e pestë (dhe sigurisht e fundit) e Messit.

Statistikat nuk do ta shënojnë këtë si gol apo asist, por ishte një moment magjik nga sulmuesi i PSG -së.

Messi mori topin brenda kornizës 18 metërshe dhe u mbush menjëherë nga një mori lojtarësh uruguajan.

Me gjithë vëmendjen e tyre te Messi, shtatë uruguaianë kishin lënë hapësirë, gjë që i lejoi sulmuesit të Interit, Lautaro Martinez, të shënonte fundin e krosimit të De Paul. Por ky gol kishte të bënte me Messin.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara