Mbyllet pjesa e parë Kroaci – Çeki

18:57 | 18 Qershor 2021

Sapo është mbyllur pjesa e parë mes Kroacisë dhe Çekisë.

Në 45 minutat e parë të ndeshjes  është zhvilluar një ndeshje shumë dinamike me shumë aksione.

Në minutën e 35-të Dejan Lovren është ndëshkuar me kartonë të verdhë pasiqë e kishte goditur me bërryl kundërshtarin Patrik Schick.

Andaj arbitri ka akorduar një penallti në favor të Çekisë, ku në minutën e 47-të Patrik Schick ka ekzekutuar atë.

Rezultati i pjesës së parë ka përfunduar në favor të Çekisë ,1-0./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale