Google ADS

Man Utd pas Varane e Trippier

16:19 | 16 Korrik 2021
A. B.

“Djajtë e Kuq” po planifikojnë ta përforcojnë repartin defanziv për sezonin e ardhshëm dhe po mendojnë të “peshkojnë” në Madrid

Manchester United po planifikon të përforcohet në repartin defanziv për sezonin e ardhshëm. Dhe, gjiganti britanik duket se po “peshkon” në Madrid. Në fakt, “Djajtë e Kuq” ia kanë vënë syrin qendërmbrojtësit të Realit, Raphael Varane.

Gjithashtu, klubi nga “Old Trafford” e pëlqen edhe mbrojtësin e djathtë të Atleticos, Kieran Trippier. Të dy, Unitedit mund t’i kushtojnë rreth 80 milionë euro, raporton mediumi britanik “The Sun”.

Transferimi i tyre në “Teatrin e Ëndrrave” mund të ndodh në fund të këtij muaji. Trajneri Ole Gunnar Solskjaer ka kërkuar përforcime në fazën defanzive për edicionin e ri. /Gazeta Express/

Shpërndaje në rrjete sociale