Man United është gati të paguajë klauzolën e lirimit për mesfushorin e Leipzig

11:49 | 29 Nëntor 2021

Manchester United raportohet se është gati të paguajë klauzolën e lirimit prej 39 milionë eurosh për mesfushorin e RB Leipzig, Amadou Haidara.

23-vjeçari duket një talent jashtëzakonisht premtues dhe një raport nga “Todo Fichajes” sugjeron se ‘Djajtë e Kuq’ janë të përgatitur të përpiqen ta nënshkruajnë atë për menaxherin e ri të përkohshëm, Ralf Rangnick.

Tekniku gjerman nënshkroi me Haidara më herët në karrierën e tij, dhe “Todo Fichajes” pretendon se ai e dëshiron atë përsëri, me reprezentuesin nga Mali që ndoshta do të bëhet zëvendësuesi ideal afatgjatë për Paul Pogban.

Pogba është afër fundit të kontratës së tij dhe United me siguri do të duhet të sjellë dikë të ri në të ardhmen e afërt nëse ajo marrëveshje mbetet e panënshkruar./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara