Google ADS

Lufta e ftohtë e Gareth Bale me Real Madridin

13:43 | 1 Maj 2019
Arbresh.info

Gareth Bale nuk do të jetë në planet e Real Madridit sezonin e ardhshëm sipas kërkesës specifike të Zinedine Zidane, dhe gjithashtu për shkak të dëshirave të klubit.

Ndërsa mund të duket se gjërat po përfundojnë për atë në Santiago Bernabeu, e vërteta është se gjithçka sapo ka filluar.

Bale nuk dëshiron të largohet nga Real Madrid, sipas agjentit të tij Jonathan Barnett. Komentet e tij janë më tepër një strategji sesa një kërcënim, por si e çuditshme që duket, Bale është i lumtur në Madrid, pavarësisht se nuk flet spanjisht, transmeton lajmi.net.

Ai dhe gruaja e tij janë të kënaqur në kryeqytetin spanjoll dhe nuk duan që gjërat të ndryshojnë.

Sa i përket futbollit, është e qartë se uellsiani nuk ka vend në ekipin e Zidane. Askush nuk është nën ndonjë iluzion në lidhje me këtë, dhe Bale e di saktësisht se çfarë po ndodh rreth tij.

Trajneri nuk ka plane për numrin 11 përtej verës, dhe arsyet pse ai po luan me të kohët e fundit janë për të mbajtur vlerën e tij të tregut në një nivel të arsyeshëm. Bale ka ende tre vjet të mbetura në kontratën e tij, i cili përfiton rreth 17 milionë euro në vit.

Ekipi i ardhshëm për të pritet të jetë Manchester United, nëse bien dakord të gjitha palët.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme