Lojtarët e Interit lejohen të udhëtojnë për ndeshjet me Kombëtare

16:13 | 22 Mars 2021

Rasti i fundit i koronavirusit nuk e ndalon Interin të rifillojë stërvitjen dhe lojtarët mund të udhëtojnë për detyrë ndërkombëtare, sipas Sky Sport Italia.

Transmetuesi zbulon se rasti pozitiv i një anëtari të ekipit nuk është i stafit teknik dhe pasi të gjithë lojtarët kanë testuar negativisht, atyre do t’u jepet mundësia për të udhëtuar për ndeshjet e ardhshme ndërkombëtare.

Vendet përkatëse kanë kërkuar që lojtarët e tyre të vazhdojnë izolimin në vendet e tyre, në përputhje me legjislacionin ndërkombëtar që lejon të huajt të kryejnë izolimin në vendin e origjinës, por vetëm nëse do të respektohet i njëjti regjim i sigurisë.

Lojtarët duhet të udhëtojnë me aeroplanë privatë, të stërviten në qendrën sportive të ekipit të tyre kombëtar dhe të kthehen në vendbanimin e tyre.

Kroacia, Sllovakia, Danimarka dhe Belgjika kanë kërkuar autorizim për të lënë Marcelo Brozovic, Ivan Perisic, Milan Skriniar, Christian Eriksen dhe Romelu Lukaku të largohen.

Sot, Maroku kërkoi gjithashtu të njëjtën gjë për Achraf Hakimi dhe Rumania dëshiron të ketë në dispozicion Ionut Radu.

Raporti zbulon se pjesa tjetër e ekipit u takua në Appiano Gentilo për trajnim sot. /Gazeta Express/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara