Google ADS

Liverpool shënon fitore ndaj Manchester Cityt

15:36 | 1 Mars 2015

Jordan Henderson dhe Coutinho shënuan dy gola të mrekullueshëm në fitoren shumë të rëndësishme që Liverpool shënoi ndaj Manchester City, me rezultat 2-1.

E para në epërsi kaloi Liverpool me super golin e Jordan Henderson. Mirëpo skuadra e Manuel Pellegrinit u rikthye në lojë me golin e shënuar nga sulmuesi boshnjak Edin Dzeko.

Liverpool ishte skuadër më e mirë se Man City, duke dominuar në pjesën e dytë. Fitoren skuadrës së Liverpoolit ia dha lojtari brazilian Coutinho me një gol të mrekullueshëm.

Me këtë fitore Liverpool kalon në pozitën e pestë duke zhvendosur Southamptonin një pozitë më poshtë, ndërsa skuadra e Pellegrinit mbetet me pesë pikë më pak se sa lideri Chelsea./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale