Klauzola e çuditshme e Suarezit, Barcelona e kishte “burgosur”

12:26 | 20 Janar 2021

Luis Suarez nuk mund të firmoste me ekipin e Manchester United dhe në rast se largohej falas  nga Barcelona, transmeton Arbresh.info

Kjo ishte një klauzolë e çuditshme e skuadrës së Barcelonës për futbollistin e ri.

Nuk ishte vetëm ekipi i Manchester United që nuk lejohej të kalonte uruguiani. Ishin dhe 3 ekipe të tjera si Manchester City, Paris Saint-Germain dhe nuk mund të mungonte Real Madrid.

Suarezi vendosi të largohej tek Atletico Madridi.

Ekipi madrilen mbetet në vend të parë dhe duket i sigurt për timin kampion, pasi kryeson me 2 ndeshje mangut dhe nga kjo pozit Real Madrid ka krijuar një pozit lakmuese nga ekipet tjera./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara