Google ADS

Jo vetëm “ylli” i Milanit, Bayerni synon t’i “rrëmbejë” dy lojtarë Guardiolës

16:04 | 24 Maj 2024
.

Rrallë ndodh që Bayern Munich të mbyllë sezonin pa trofe. Bavarezët dështuan në kampionat dhe Kupën e Gjermanisë, ndërkohë që ishin shumë afër finales së Champions League.

Tifozët kërkojnë rikthimin te trofetë sezonin e ardhshëm dhe drejtuesit janë gati të zhvillojnë një merkato cilësore. Theo Hernandez është një nga emrat që përfliten, por jo vetëm.

Bayerni ka hedhur sytë edhe nga Manchester City. Dy janë të preferuarit e gjermanëve nga ekipi i Pep Guardiolës: John Stones dhe Jack Grealish.

I pari cilësohet si një përforcim fantastik për qendrën e mbrojtjes, me shtatlartin anglez që ka “mësuar” të bëjë edhe rolin e mesfushorit te Citizens.

Pëlqim të madh ka edhe për Grealish, sulmuesin e majtë të kampionëve të Anglisë dhe kombëtares ishullore.

Pavarësisht vështirësisë së këtyre dy operacioneve, drejtuesit e Bayernit do të bëjnë të pamundurën për t’i transferuar në Bundesliga./Ss

Shpërndaje në rrjete sociale