Google ADS

Interi emëron trajnerin e ri?

22:52 | 13 Prill 2017

Laurent Blanc është duke u konsideruar nga Suning Group si njëri nga trajnerët që mund për të marrin përsipër stolin e Interit për sezonin e ardhshëm.

Ish-trajneri i Francës dhe Paris Saint-Germainit ka qenë i lidhur edhe më parë me pozicionin e trajnerin te Interi, por thashetheme u rishfaqen pas një forme të dobët prej një pike në tri ndeshje për Stefano Piolin.

Antonio Conte dhe Diego Simeone janë objektiva të larta, por nuk ka gjasa që të largohet nga Chelsea dhe Atletico Madrid, respektivisht.

Blanc nuk është i huaj për Interin ose Serie A, pasi që ka luajtur për Interin nga viti 1999 deri 2001.

Ai e filloi karrierën e tij si trajner te Bordeaux, ndërsa udhëheqi kombëtaren ‘Les Bleus’ nga viti 2010 deri në vitin 2012 dhe e la punën te Paris Saint-Germain në 2016.

Momentalisht, Blanc është i papunë dhe shumë lehtë mund të ketë zhvillime të reja në këtë drejtim pasi drejtuesit kinezët të klubit duan një trajner ndërkombëtar.

Shpërndaje në rrjete sociale