Inter e transferon falas talentin francez

15:43 | 13 Qershor 2020

Inter thuhet se janë në bisedime për të nënshkruar me Malang Sarr si një transferim i lirë, duke i ofruar mbrojtësit të Nice një kontratë katër vjeçare.

Me Diego Godin që ka dështuar të bind që pas transferimit nga Atletico Madrid, Tuttosport pretendon se Inter janë vënë pas Sarr, përcjell lajmi.net.

21 vjeçari, pjesë e Francës U21, ka bërë 20 paraqitje për Nice këtë sezon.

Kontrata e tij me Nice skadon më 30 qershor, dhe gazeta deklaron se drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio është duke negociuar me agjentin e tij.

Palët kanë një raport të mirë, me dy klientët e Pastorello, Romelu Lukaku dhe Antonio Candreva, që tashmë luajnë për Interin.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara