Barcelona-Valencia: Këto janë formacionet zyrtare

15:57 | 19 Dhjetor 2020

Barcelona do të jetë nikoqir i Valencias për takimin që luhet në kuadër të javës së 14-të në La Liga.

Dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 16:15 në stadiumin Camp Nou.

Për këtë sfidë, Ronald Koeman do jetë pa lojtarët si, Ousmane Dembele, Ansu Fati, Gerard Pique dhe Sergi Roberto, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Valencia nuk mund të llogarisë në Kevin Gameiron, Guillamon Sanmartin, Japser Cillessen dhe Laton, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Dest, Araujo, Sergio, Griezmann, Braithwaite, Messi, Coutinho, Pedri, Alba, Mingueza.

Formacioni startues i Valencias: Domenech, Paulista, Guedes, Soler, Diakhaby, Gaya, Cheryshev, Wass, Racic, Gomez, Musah./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara