Hofmann: Interi kërkonte vetëm Lukakun, barazimi i merituar

13:06 | 22 Tetor 2020

Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Jonas Hofmann ka thënë se plani i lojës së Interit ishte që t’ia çonte topin sulmuesit belg Romelu Lukaku, ndërsa rezultatin e cilësoi si të drejtë.

Interi dhe Monchengladbach barazuan me rezultat 2-2 në ndeshjen e parë të grupeve të Ligës së Kampionëve.

Pas barazimit, Hofmann zbuloi se ishte e vështirë për të ndaluar belgun Lukaku, i cili ishte cak i gjithë topave të Interit dhe i ndihmoi ata të marrin një pikë.

“Interi provoi 99 për qind të kohës për t’i dhënë topin Lukakun, ai e ul atë dhe lejon që ekipi të ngrihet në fushë”, ka thënë fillimisht Hofmann për faqen zyrtare të klubit.

“Ishte e vështirë për ne të vendosnim gjithnjë dy lojtar tek ai, një përpara dhe një prapa. Por në fund të fundit, mendoj se puna që bëmë ishte e shkëlqyeshme”.

“Në përgjithësi, besoj se e merituam pikën që fituam”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/

Lajmet më të lexuara