Google ADS

Hansi Flick takohet me Decon, diskutohet për të ardhmen

10:05 | 23 Maj 2024
D.H

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta thuhet se po planifikonte të shkarkonte Xavi Hernandez në fund të sezonit, ndërsa ky lajm përforcohet edhe më shumë tani, pasi drejtori sportiv, Deco dhe ndihmësi i tij Bojan Krkic u takuan me kandidatin Hansi Flick.

Ka pasur disa debate nëse ishte një takim prezent me Flick në Londër apo një telefonatë video.,

Megjithatë,  si gazeta Sport ashtu edhe Mundo Deportivo pretendojnë se bisedimet shkuan mirë me gjermanin dhe Decon që të dy u ndjenë mirë.

Flick ka komunikuar tashmë planet dhe kërkesat e skuadrës së tij përpara tregut të transferimeve të verës, dhe duket se ai tani është emri më i mirë për këtë punë, përpara menaxherit të Barca Atletic, Rafael Marquez.

Trajneri gjerman gjithashtu ka agjentin Pini Zahavi që e garanton atë, i cili mban pushtetin me presidentin Laporta.

Para takimit, Flick thuhet se ishte preferenca e Laportës, megjithëse u vu re se ai ishte opsioni më i shtrenjtë mes tij dhe Marquez, dhe situata e kontratës së Xavit ende nuk është zgjidhur.

Ndryshe, kjo do të ishte puna e parë e Flick jashtë Gjermanisë, me përjashtim të dy viteve si asistent në Austri me RB Salzburg. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale