Google ADS

Gundogan i gatshëm të pranoj ofertën e United

19:32 | 11 Mars 2015

Edhe një mesfushor tjetër  i Bourussia Dortmundid si duket është target i ekipit anglez Manchester United.

Ai është Ilkay Gundogan, kontrata e të cilit me Dortmundin, mbaron në vitin 2016. Ndërsa mediet nga Gjermania raportojnë se ai është i gatshëm të kaloj tek United.

Sipas SportBild, Goundogan, nuk do të nënshkruajë kontratë të re me skuadrën nga Gjermania, ndërsa thuhet se është i gatshëm të refuzoj Liverpolin dhe Arsenalin po ashtu.
Nëse arrihet marrëveshja, United do ti kushtojë Gundogan, rreth 20 milion euro.

Shpërndaje në rrjete sociale