Guardiola insiston, nuk do të largohet nga Bayerni

09:14 | 4 Mars 2015


Pep Guardiola ka thënë se nuk ka plane të largohet nga Bayern Munich, pas spekulimeve se do të mund të  kalonte te Manchester City, për të zëvendësuar Manuel Pellegrinin.
“Unë jam i lumtur këtu në Bayern, ky është një ekip i jashtëzakonshëm”, ka thënë Guardiola.

” Dua ta përmbush kontratën time dhe ta bëj punën mirë, krejt kjo është çka po mendoj për momentin”.

“Ende kam një vit e gjysmë në kontratë, pastaj do të ulemi bashkë në verë për të parë si do të shkojnë gjërat. Mund të qëndroj pesë ose gjastë vjet, kjo gjithashtu varet edhe prej lojëtarëve, unë nuk jam gjëja më e rëndësishme për këtë klub”, ka shtuar ai.

Guardiola ka fituar katër tituj sezonin e kalur, në vitin e parë si trajner i Bayernit,

Shpërndaje në rrjete sociale