Galliani: Krenar me lojën e treguar ndaj Juventusit

22:35 | 10 Shkurt 2015

Edhe pse e humbën ndeshjen ndaj Juventusit, Galliani ndihet i kënaqur me lojën që trego skuadra e tij ndaj Juventusit.

Në një prononcim për gazetën italiane ‘La Gazzetta dello Sport’ Galliani tha se “ Berluskoni është tepër i kënaqur me lojën që treguan lojtarët e Milanos”.

“ Skuadra asnjëherë nuk u dorëzua, edhe pse kishim shumë lëndime, përsëri luanim lojë sulmuese. Ne pamë një Milano që na bëri krenar.”

“ Natyrisht, ne nuk jemi të kënaqur me rezultatin por ne shfaqëm një lojë të bukur, dhe mos të harrojmë se luanim si mysafirë kundër skuadrës që udhëheq kampionatin. ”

Aktualisht Milano gjendet në pozitën e 10-të, me 29 pikë nga 22 lojë të luajtura.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme