Formacionet zyrtare: Arsenal – Manchester United

16:37 | 22 Janar 2023

Arsenali dhe Manchester United do të takohen në kuadër të javës së 21-të për të zhvilluar derbin në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të luhet në stadiumin “Emirates”, me dy skuadrat që po kalojnë nëpër një formë të mirë.

Për këtë duel, The Gunners do të jenë pa Gabriel Jesus dhe Reis Nelson që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Djajtë e Kuq nuk mund të llogarisin në Diogo Dalot, Jadon Sancho dhe Donny van de Beek, që janë të lënduar, ndërsa Casemiro ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë (5).

 

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Zinhenko, Partey, Xhaka, Odegaard, Saka, Martinelli, Nketiah.

United: De Gea, Wan Bissaka, Varane, Licha, Shaw, Eriksen, McTominay, Bruno, Rashford, Weghorst, Antony.

Shpërndaje në rrjete sociale