Eliminohet Andy Murray

10:27 | 23 Shkurt 2015

Andy Murray  eliminohet nga kampionati i tenisit që po mbahet në Dubai. Ai u eliminua nga adoleshenti kroat Borna Coric, me rezultat 6-1 dhe 6-3.

Kroati aktualisht renditet në pozitën e 84-të të ranglistës së përgjithshme dhe me më këtë fitore ka kaluar në gjysmëfinale. Ai në gjysmëfinale mund të takohet me Roger Federerin, nëse ky i fundit e mposhtë Richard Gasquet.

Shpërndaje në rrjete sociale