Google ADS

El Klasiko do të luhet më 22 Mars

22:57 | 10 Shkurt 2015

Në xhiron e 28-të të kampionatit spanjoll do të takohen Barcelona dhe Real Madrid. Kjo ndeshje do të luhet më 22 Mars, në ora 21:00.

El Klasiko do të jetë ndeshja e fundit e kësaj xhiroje, xhiro në të cilën Atletico Madrid to të presë në shtëpi Getafen më 21 Mars, në ora 16:00, ndërsa nga ora 17:00 do të takohen Sevilla me Villareal.

XHIRO 28:

E Premte 20 Mars:

20.45 Elche-Valencia

E Shtunë 21 Mars:

16.00 Atlético de Madrid-Getafe

18.00 Rayo Vallecano-Málaga

20.00 Levante-Celta

22.00 Deportivo-Espanyol (+) Granada-Eibar

E Diele 22 Mars:

12.00 Athletic-Almería

17.00 Villarreal-Sevilla

19.00 Real Sociedad-Córdoba

21.00 Barcelona-Real Madrid

Shpërndaje në rrjete sociale