Drejtorët e Man City janë ‘inatosur’ pasi transferimi i Lionel Messi po mbahet nga klubi

20:29 | 20 Shkurt 2021

Shefat e klubeve të Manchester City thuhet se kanë mbetur të tërbuar nga thashethemet se ata i janë afruar Barcelonës për një lëvizje për Lionel Messin.

Raportimet kanë pohuar se City paraqiti një ofertë, me Messin teknikisht i lirë të flasë me klube jashtë Spanjës që nga janari, transmeton Arbresh.info

Sidoqoftë, City janë përpjekur të distancohen nga situata dhe ESPN pretendon se gjigandët e Premier League do të presin për të parë se cila është lëvizja e tij e radhës përpara se të reagojnë.

Barcelona është goditur tepër rëndë nga pandemia, dhe një dalje e mundshme e hershme nga Champions League ka bërë pak për të ndriçuar atë pamje./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara