Depay e pranon se ishte afër transferimit te Barcelona

15:07 | 8 Tetor 2020

Ylli i Lyonit, Memphis Depay pranon se shpresonte të bashkohej me Barcelonën këtë verë dhe ishte afër këtij transferimi.

Depay u lidh shumë ditëve të fundit të afatit kalimtar me një transferim në Camp Nou, por një gjë e tillë dështoi shkaku i disa faktorëve.

Megjithatë, transferimi ishte afër dhe këtë e ka treguar edhe sulmuesi holandez, i cili mban ende shpresë që masa përfundimisht të ringjallet.

“Unë isha mjaft afër”, ka thënë fillimisht Depay për mediat franceze.

“Nuk kemi nevojë të hyjmë në të gjitha detajet, por kishte disa rregulla që fatkeqësisht e parandaluan atë”.

“Tani unë përqendrohem te Lyoni dhe dua të jem përsëri i rëndësishëm aty. Do të shohim se si shkojnë gjërat më pas”.

“Nëse bëj gjërat e mia, interesi mund të jetë akoma aty. Thjesht duhet të hedh ndërprerësin tani”, përfundoi holandezi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara