Boateng vendos për skuadrën e re

10:49 | 9 Maj 2018

Kevin-Prince Boateng nuk planifikon të largohet nga Eintracht Frankfurt.

Kevin-Prince Boateng konsiderohet dhurata e drejtuesve të Real Betis për tifozët për kualifikimin në Europa League.

Por ky operacion nuk do të realizohet dhe është agjenti i ganezit që e konfirmon.

Edoardo Crnjar e pranoi se ka biseduar me klubin spanjoll për një transferim në verë por si duket palët nuk arritën një akord ekonomik dhe sipas tij 31-vjeçari do të qëndrojë në Bundesligë ku ka edhe 2 vite të tjera kontratë me Eintracht Frankfurt.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara