Bayern Munich, Barcelona e Inter në një grup

20:30 | 25 Gusht 2022

Bayern Munich, Barcelona dhe Inter do të luajnë mes vete në fazën e grupeve të Champions League. Ato janë shortuar së bashku mbrëmjen e të enjtes. Gjithashtu në Grupin C bën pjesë edhe Viktoria Plzen.

I njëjti grup do të mund të cilësohet si “grupi i vdekjes”.

Më poshtë të gjitha grupet:

Grupi A
Ajax
Liverpool
Napoli
Rangers

Grupi B
Porto
Atletico Madrid
Bayer Leverkusen
Club Brugge

Grupi C
Bayern Munich
Barcelona
Inter
Viktoria Plzen

Grupi D
Eintracht Frankfurt
Tottenham
Sporting CP
Olympique Marseille

Grupi E
AC Milan
Chelsea
Salzburg
Dinamo Zagreb

Grupi F
Real Madrid
Leipzig
Shakhtar Donetsk
Celtic

Grupi G
Manchester City
Sevilla
Borussia Dortmund
Copenhagen

Grupi H
Paris Saint-Germain
Juventus
Benfica
Maccabi Haifa

/rtk