Barcelona – Sevilla, formacionet e Superkupës së Spanjës

21:25 | 12 Gusht 2018

Para se të fillojë sezoni në La Liga duhet të dihet fituesi i Superkupës së Spanjës, ku luajnë fituesi i kampionati dhe kupës së ligës.

Kështu këtë herë Barcelona do të përballet me Sevillan.

Favorit është skuadra katalunase, por skuadra e Pablo Machinit ka gjitha kualitet për të befasuar atë të Ernesto Valverde.

Nga minuta e parë te Barça luan edhe Lionel Messi, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba; Dembele, Arthur, Busquets, Rafinha; Messi, Suarez.

Sevilla: Vaclik; Mercado, Kjaer, Sergi Gomez; Jesus Navas, Roque Mesa, Banega, Sarabia, Escudero; Franco Vazquez; Muriel.

Barcelona ka më së shumti tituj nga kjo garë (12), dy më shumë se Los Blancos.

Shpërndaje në rrjete sociale