Google ADS

Atletico Madrid nuk lufton për titull?

17:52 | 9 Mars 2015

Diego Simeone thotë se Atletico Madrid nuk është në garë për titullin e La Liga, pas barazimit 1-1 ndaj Valencias.

Sipas tij, kampionët, të cilët tash ngecin shtatë pikë prapa Barcelonës, e cuka është lidere, janë duke luftuar me Valencian dhe Sevillan për pozitën e tretë tabelare.

Atletico barazoi pa gola edhe javën e kaluar ndaj Sevillas, ndërsa mbrëmë ishte shqiptari Shkodran Musfati që ua mohoi fitoren kampionëve, duke shënuar golin e barazimit për Valencian.

“Nuk do t’ju jap tituj kryesorë duke thënë se ne luftojmë për La Liga”, ka thënë ai.

“Liga është e gjatë dhe kampionati jonë tash është kundër Valencias dhe Sevillas, asnjëra prej të cilave nuk ka arritur të na mposhtë në dy ndeshjet e fundit”, ka shtuar argjentinasi.

Shpërndaje në rrjete sociale