As pas 120 minutave nuk përcaktohet fituesi mes Italisë dhe Anglisë

23:44 | 11 Korrik 2021

As pas 12 minutave lojë, Italia dhe Anglia nuk arritën të përcaktonin çështjen e fituesit, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan 1-1, derisa fatin e finales së Euro 2020 do e përcaktojnë penalltitë.

Tre Luanët e filluan takimin më mirë se që e kishin menduar, duke kaluar në epërsi me anë të Luke Shaw, që u asistua nga Kieran Trippier.

Lajmet më të lexuara