Arsenali kërkon portierin Andriy Lunin

18:58 | 7 Prill 2018

Arsenali është duke kërkuar transferimin e portierit të Zorya Luhanskit, Andriy Lunin.

‘Gazzetta dello Sport’ raporton që Arsenali kishte shtruar një ofertë për të nënshkruar me portierin uruguaian Andriy Lunin, i cili tashmë ka refuzuar transferimin në Liverpool, transmeton portali arbresh.info.

Arsenali thuhet se është i interesuar për të gjetur zëvendësuesin afatgjatë të Petr Cechut, i cili ka rënë nga forma gjatë muajve të fundit.

Lunin, një 19-vjeçar i talentuar, shihet si njëri nga lojtarët me të ardhme të ndritur në Evropë qysh pas debutimit sezonin e kaluar në Ukrainë.

Adoleshenti ende nuk ka ndonjë agjent, por këshilltari i tij ka zbuluar se edhe klubet si Leciester City dhe AC Milani kanë shfaqur interesim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara