A ishte i drejtë gjyqtari ndaj Di Marias?

16:49 | 10 Mars 2015

Argjentinasi Angel Di Maria u ndëshkua me dy kartonë të verdhë për 8 sekonda mbrëmë, gjatë ndeshjes me Arsenalin në kuadër të FA Cup.

Në pjesën e dytë, kur skuadra e United po humbiste 2-1, ai u ndëshkua me të verdhë.E disa sekonda më pas, ai u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, duke u përjashtuar nga ndeshja.

Kjo ndodhi pasi ai kapi fanellën e gjyqtarit, me ç’rast ky i fundit i dha kartonin e kuq.

Megjithatë, gjyqtari Michael Oliver nuk e përjashtoi Joe Hart në nëntor, kur ky i fundit iu “sul” kokë me kokë Oliverit në derbin e Manchesterit. Krejt kjo ka shkatuar kritika të shumta në rrjetet sociale dhe disa media britanike, të cilat e cilësuan vendimin e gjyqtarit si “të rëndë”, krahasuar me rastin e mëparshëm.

20150310120002779

Shpërndaje në rrjete sociale