Google ADS

Zgjedhjet/ Soreca takim me kryesuesen e misionit të ODIHR

10:58 | 24 Mars 2021
Arbresh.info

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim këtë të mërkurë me kryesuesen e misionit të vëzhgimit të zgjedhjeve më 25 prill, Ursula Gacek.

Soreca përmes një postimi në Twitter, shkruan se në fokus të diskutimit kanë qenë zgjedhjet e 25 prillit, si dhe Soreca ka mbështetur mbështetjen e BE-së në misionin e OSBE/ ODIHR.

Postimi i plotë i Luigi Soreca:

Takova Ambasadoren Ursula Gacek që drejton misionin e vëzhgimit në zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri. Diskutuam për përgatitjen e ditës së zgjedhjes dhe rolin vëzhgimor të tyre. BE është e gatshme si zakonisht të ndihmojë në këtë mision.

Shpërndaje në rrjete sociale