Google ADS

Tiranë, i mashtroi ndërtuesi, 11 persona kërcënojnë të hidhen nga pallati (FOTO)

16:26 | 3 Mars 2015

11 persona kërcënojnë të hidhen nga një pallat 9 katësh në kryeqytet. Ngjarja është regjistruar në zonën e “Misto Mames”.

Raportohet se shkak për veprimet e këtyre banorëve janë bërë mosmarrëveshjet me ndërtuesin e pallatit që po ndërtohet në tokën ku ata kanë patur shtëpitë e tyre. Banorët pretendojnë se janë mashtruar nga ndërtuesi i pallatit.

Sipas tyre , ndërtuesi i pallatit nuk i është përmbajtur marrëveshjes së bërë më herët, për tu dhënë apartamente në pallat, në këmbim të tokës.

Ata thone se  kanë 10 vite që paguajnë qeranë dhe kërkojnë tu njihet nga pronari.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po tenton të negociojë me banorët për bërë të mundur zbritjen e tyre nga tarraca e pallatit.

Kjo nuk është hera e parë që këta banorë tërheqin vëmendjen lidhur me këtë çështje.

Shpërndaje në rrjete sociale