Google ADS

Të dielën në Shqipëri kanë arritur edhe dy avionë me refugjatë afganë

10:03 | 29 Gusht 2021
Përparim Bublaku

Kanë mbërritur në orët e para të mëngjesit në aeroportin e Rinasit dy avionëve afganë mes të cilëve edhe fëmijë. Në orën 3:50 mbërriti avioni me 154 pasagjerë, 108 prej të cilëve u vendosën tek Qyteti i Studenti dhe pjesa tjetër në struktura hoteliere në Durrës.

Ata u pritën nga Zv.ministrja e MEPJ, Megi Fino.

Ndërsa pak më parë mbërriti avioni i pestë nga Afganistani brenda 72 orëve me 28 persona në bord, të cilët u vendosen në Tiranë. 182 personat e mbërritur sot çojnë në 457 numrin e qytetarëve afganë të ardhur në vendin tonë deri tani. /tvklan.al/

Shpërndaje në rrjete sociale