Google ADS

Rama: Ka ikur koha kur kërkon Prokurorinë si ushqim për qen!

15:42 | 6 Mars 2015

Pas thirrjes së një dite më parë që i ka bërë organi i akuzës, në lidhje me çështjen ‘Doshi’, kryeministri Rama dëshmoi në Prokurori nga ku pas një dalje për mediat, tha se një hetim i plotë mund ta çlirojë publikun dhe politiken.

Ai kërkoi që fajtorët e kësaj ngjarje të mbajnë përgjegjësi dhe se shqiptarët janë të mbingopur me fjalë.

Në deklaratën e shkurtër para medias, Rama i adresohej edhe Sali Berishës.

“Koha kur kryeministri i Shqipërisë e kërkon Prokurorinë si ushqim për qen ka mbaruar në 23 Qershor”, u shpreh Rama. /albeu

Shpërndaje në rrjete sociale