Meta duhet të japë dorëheqje

11:08 | 11 Mars 2015

Ashtu siç është paralajmëruar edhe më herët, për të tretën ditë me radhë deputetët e PD kanë braktisur komisionet parlamentare, duke kërkuar dorëheqjen e Ilir Metës nga posti i kreut të Kuvendit.

Arben Ristani ka kerkuar qe Ilir Meta të dorëhiqet nga kreui Kuvendit, raporton Portali Albeu.

Ai ka shtuar më tej se u bë disa seanca që kanë qëndrim të qartë dhe se dorëheqja e Metës kërkohet që Prokuroria të hetojë e lirë. Ristani ka kërkuar më tej që Meta të paraqitet para drejtësisë jo si kryetar Kuvendi, me qëllim që ti hapë rrugë Prokurorisë për hetime të drejta./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale