Kadri Veseli viziton Shqipërinë

10:13 | 10 Shkurt 2015

Kryeparlamentari Veseli, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare sot në Shqipëri.

Kjo është vizita e parë e Kadri Veselit si Kryetar i Kuvendit të Kosovës, vizitë kjo e cila po bëhet me ftesë të kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, me të cilin do të mbajë një takim dhe me pas së bashku do tu drejtohen gazetarëve në një konferencë të përbashkët.

Kryeparlamentari Veseli pritet të takohet edhe me Presidentin Nishani dhe Kryeministrin Rama.

Shpërndaje në rrjete sociale