Google ADS

Integrimi i Shqipërisë në BE, Soreca: Kushtet janë përmbushur, këtu është Evropë

00:50 | 31 Maj 2021
Trina Galanxhi

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca me anë të një postimi në rrjetet sociale thotë se kushtet e vendosura për integrimin e Shqipërisë në BE janë përmbushur dhe ka ardhur koha për ta bërë atë hap.

Reagimi në twitter

“Evropa është këtu dhe këtu është Evropë! Tani po presim me padurim fillimin e bisedimeve të pranimit. Kushtet janë vendosur dhe janë përmbushur. Ka ardhur koha për ta bërë atë hap”, tha Soreca.

Shpërndaje në rrjete sociale