Grida Duma: Gruaja shqiptare është shembull i sakrificës dhe virtytit, zotohem që do jem me to drejt të ardhmes

10:49 | 17 Prill 2021

Kandidatja për deputete, Grida Duma, edhe sot ka nisur ditën, duke u takuar me gratë shqiptare.

Duma përmes një postimi në facebook shkruan se, do jem me to drejt të ardhmes për t’i mbështetur të rrisin fëmijët e të kujdesen për familjet sepse gruaja shqiptare është shembull i sakrificës dhe virtytit.

Ku është postimi i plotë i saj:

Në takim me zonja të forta e guximtare që sakrifikojnë veten për fëmijët e familjet.

Kjo është gruaja shqiptare, kjo është nëna e sakrificës dhe mundit në vendin tonë… e ne i detyrohemi shumë për të qenë krah me to.

E unë zotohem që do jem me to drejt të ardhmes për t’i mbështetur të rrisin fëmijët e të kujdesen për familjet sepse gruaja shqiptare është shembull i sakrificës dhe virtytit! Është forca jonë!

Shqipëria fiton./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara