Greva e studentëve, Lulzim Basha mbledhje urgjente me kryesinë e PD

09:52 | 2 Mars 2015

Lulzim Basha ka thirrur në një mbledhje urgjente kryesinë e Partisë Demokratike në lidhje me grevën e urisë së studentëve të Infermierisë. 

Burime nga Partia Demokratike kanë bërë të ditur se në mbledhje do të bëhet një analizë e situatës, si dhe do të vendoset për qëndrimin e opozitës.

Greva e urisë së studentëve të Mjekësisë përfundoi në orët e para të mëngjesit, pasi policia i nxori ata nga ambientet e Fakultetit të Infermierisë dhe disa prej tyre i ka shoqëruar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Studentët pretendojnë se janë keqtrajtuar në ambientet e Drejtorisë së Policisë. / Top Channel

Shpërndaje në rrjete sociale